DUYURU-ENVANTER TABELA ÖRNEKLERİ-

2017-2018 Eğitim -Öğretim Yılı ikinci dönem Ağaçların Adları İstanbul Projesi,logo isteme ve proje başvuru dönemi sona ermiştir.

LOGO TALEP EDEN, OKUL ADINI KAYDETTİREN OKULLAR ;

KİTAPÇIKLARINI 15/05/2018 Tarihine kadar posta ile ya da elden

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğüne teslim etsinler.

TEŞEKKÜR EDERİZ. Hüveyda GÜMÜŞ    Projenin Koordinatörü

 

IMG_0892Sayın Arkadaşlar ,lütfen internet ortamından aldığınız logoları tabela ve ağaç plakalarında kullanmayınız.      Okul Bilgisyarından.mail göndererek (kişisel mail olabilir) okulunuzun adını kaydettirerek  ………@ Hotmail.com dan logo talep ediniz. (Cep tel.mail ,envanter tabela foto ve diğer dosyalarınızı göndermeyiniz)

Birinci dönem projeye katılarak ,kitapçık  gönderen  okullar 05.02.2018  e kadar (en geç 15.02.2018)   kitapçıklarınız geçerlidir.ENVANTER  TABELALAR incelenmektedir. Hatalı logo kullanımında geri dönüş yapılacaktır.Hatalı il ve ilçe logosu kullanan ve proje logosu kullanmayan okullar da LOGO  talebinde bulunabilir.Bilginize.

Ağaçların Adları İstanbul (Okul Bahçelerinde) projesi ikinci dönem devam etmektedir.

Dikkat: Lütfen projeye dahil olacak okullar logo talep etsin.Logo isteyen ve gönderilen okullar projeye katılmış kabul edilecek ,gereken sorumlulukları yerine getirmek durumundadır.

GÖNDERİLEN “ENVANTER TABELASI”FOTOĞRAF  MAİLLERİNİZE İLÇENİZİN ADI VE OKULUNUZUN ADINI  YAZMANIZ ÖNEMLE DUYURULUR

  AĞAÇLARIN ADLARI İSTANBUL (Okul Bahçelerinde) PROJESİ

 2017-2018 EĞİTİM –ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM ÇALIŞMALARI

                 PROJE BAŞVURU İŞLEM BASAMAKLARI

     1-Projeye dahil olduğunuzu belirtmek için : ………….hotmail.com adresine ,okul müdürlüğü üzerinden, ilçenizin ve okulunuzun adını belirten bir mail göndererek,il ve proje logosunu talep ediniz.

Okul bahçesinde bulunan ağaç adlarını belirleyiniz. (Ağaç adlarını belirleyemiyorsanız ilçeniz belediyesi park ve bahçeler müdürlüğünün görevlendirdiği   teknik elemanlardan destek isteyiniz    .Okullara gönderilmiştir.    Belirlediğiniz ağaç adları ile “Envanter Tabelası” hazırlayınız.

Kurum Tabela örnek

*Envanter tabelasında, il Milli Eğtim Müdürlüğü logosu,İlçe ve okul adı bulunacaktır. “Ağaçların Adları ve Envanteri “ Başlığı ile tabelanın alt kısmında

“Ağaçların Adları İstanbul Projesi (Okul Bahçelerinde) bilgi yazısı bulunacaktır.

Not:Tabelada kişisel isme yer verilmeyecektir.)

*Tabelanızı okulun görünen bir duvarına asınız.Fotoğrafını çekip ………………….@hotmail.com      adresine   bir adet fotoğraf gönderiniz .Mail gönderinize ilçe, okul adını yazınız. Maillerinizi kurum bilgisayarından gönderiniz.(kişisel tel.ve watsaptan gönderilen fotoğraf ve mailler dikkate alınmaz.)

*  Okulların envanter tabelası oluşturup fotoğrafını çekip gönderme son tarihi :   30.04.2018

     2-Projenin “YEŞİLİ KORUYAN ,AĞAÇ DOSTU OKUL” Bayrağını Almak İçin Yapılacak Çalışmalar

Projeye dahil olduğunuzu belirttikten sonra,  adlarını belirlediğiniz ağaçlara, ağaç adı kimliği hazırlayınız.Ağaç adı kimliğinin üzerinde

20180227_122013

1– Ağaçların Adları İstanbul Projesi ,

2-Ağacın adını Türkçe ve Latince yazma,

3- İl logosu ve proje logosu bulunması zorunludur.

4-Tabelanın büyüklüğü A4 kağıdı büyüklüğünü geçmeyecek ,istenirse asılan ağacın görseli ve bilgisi yazılabilir.Ağaç adı tabelalarınız kalıcı olacak bir malzeme ile hazırlanmalı.Renkli fotokopi çıktısı alındıktan sonra pvc yaptırılarak asılabilir.Forex,atık tahta gibi malzemelerden yapılabilir.

5-Ağaç isim tabelalarınızı öğrenciler ile birlikte ağaca asıp,fotoğraf çekiniz.(fotoğraf çekerken Öğrenci yüzlerinin gözükmemesine ya da fotoğraf veli izin belgesi olmasına dikkat ediniz. Sorumluluk okula aittir)

6-Okul bahçesinde aynı türden çok ağaç bulunuyorsa en az birine isteğe bağlı olarak tümüne ağaç adı takılabilir. Ayrıca ağaç bilgisini içeren tabelada asılabilir.

7- İlgili ve görevli öğretmenin yaptığı etkinliklerin fotoğrafını çekip word dosyada kitapçık hazırlayarak çıktı alıp, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Şube Müdürlüğüne gönderiniz.

Kitapçık Hazırlarken Uyulacak Kurallar:

Kitapçık Kapağı           Kitapçık Ön  Kapak  örneğigüzide yılmaz ilkokuluMALTEPE

20180326_174951

Kitapçık Arka Kapak Örneği

*Kitapçığınızda öğrenciler ile yaptığınız etkinlik fotoğraflarına yer veriniz.Her bir ağaç için en fazla dört adet.İnternetten aldığınız ağaç-bitki görsellerine yer vermeyiniz.

*Kitapçık hazırlarken fotoğrafını koyduğunuz ağaç bilgisine 8-10 satır bilgi yazınız.Ağaca özel bilgi mevcut ise fotoğrafın altına yazınız. (ağacın yaşı ve dikilme yılı gibi)

*Kitapçığın ön kapağında il logosu ,ilçe adı ve okul adı bulunacak. Okul adı ve “Ağaçların Adları İstanbul”Projesi (Okul Bahçelerinde) 2017-2018 tarihi ,okulun dış görünüm fotoğrafı yer alacak. Bunun dışında kişi isimlerine yer vermeyiniz.

*Kitapçığın arka kapağında okul envanter tabela fotoğrafı yer alacaktır.Kişi isimleri ya da başka bir bilgi yazmayınız. Kitapçığın iç kısmında” Projenin Okul Sorumluları” başlığı ile görevli kişi ve öğretmen isimlerine yer verebilirsiniz.

*Kitapçığınızı 15.05.2018 tarihine kadar aşağıdaki adrese ulaştırınız. Posta ile gönderebilir ya da elden bırakabilirsiniz. Okul Müdürlüğünün üst yazısı ile birlikte.

Adres: Ağaçların Adları İSTANBUL Projesi

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No.1 Eski Adliye Binası

Sultanahmet /Fatih   İSTANBUL

Not: Ağaçların Adları İstanbul projesi proje koordinatörü; proje kapsamında 39 ilçede belirlenen her bir okula ziyaret gerçekleştirilecektir. Birinci dönem 27 ilçede belirlenen okullara ziyaret gerçekleşmiştir. İkinci dönem ,ziyaret edilecek okulların listesi belirlenmiştir,açıklanmayacaktır. Ziyaret edilecek okula bir gün önceden bilgi verilecektir. Proje başvurusu yapmak için okulunuzun  ziyaret edilmesini beklemeyiniz.

Ağaçların Adları İstanbul Projesi, “YEŞİLİ KORUYAN, AĞAÇ DOSTU OKUL “Bayrağı verilme tarihi ileriki günlerde ilan edilecektir.

Teşekkür ederim.

   Hüveyda GÜMÜŞ     Proje Koordinatörü

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü   AR-GE